همانطور که می دانید؛ یکی از جذاب ترین امکانات گوشی های هوشمند، صفحه نمایش بزرگ می باشد. اما شکستن یا خط و خش برداشتن صفحه گوشی، از نقاط ضعف این مزیت محسوب می شود. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا، ما به پاسخ سوالات گلس نانو چیست؟ گلس نانو پلیمر چیست؟ گلس نانو بهتر است یا شیشه ای؟نانو گلس سرامیکی، عمر گلس نانو مایع چقدر است؟ و چگونه گلس نانو را برداریم؟ می پردازیم.

بهترین راه برای جلوگیری از صدمه به صفحه ی نمایش، استفاده از محافظ صفحه می باشد. یکی از بهترین گلس های موجود در بازار، گلس نانو پلیمر می باشد. همچنین، شما می توانید اگر تمایل به خرید پلیمر دارید، روی لینک ضربه بزنید.

گلس نانو چیست؟

گلس نانو را با نام گلس نانو مایع می شناسند. این نوع گلس، ترکیبی از شیشه (سیلیکون دی اکسید) و حلال های متفاوتی می باشد که شیشه را به شکل مایع در می آورند. نانو مایع، هنگامی که روی صفحه نمایش قرار می گیرد؛ بوسیله ی یک دستگاه مخصوص خشک می شود و یک لایه ی نازک محکم که دارای مقاومت بالا در مقابل ضربات است؛ ایجاد می کند.

گلس نانو بهتر است یا گلس شیشه ای؟

ابتدا در ادامه پاسخ به سوال مطرح شده ی گلس نانو پلیمر چیست؟ باید به این نکته اشاره شود که این پوشش، کاملا نامرئی می باشد و سختی و شفافیت صفحه نمایش را به حد متناسبی افزایش می دهد.

گلس نانو، نسبت به گلس های شیشه ای معمولی معمولا سطح بیشتری از صفحه نمایش را می پوشاند. در ادامه پاسخ به سوال ذکر شده درمورد گلس نانو، به بارز ترین مزایای این نوع گلس، نسبت به گلس شیشه ای می پردازیم:

  • مقاومت بالاتر در برابر ضربه، غبار و قطرات ریز آب؛
  • آنتی باکتریال بودن گلس نانو؛
  • دارای حساسیت بالا در برابر لمس به جهت نازک بودن لایه گلس؛
  • میزان شفافیت و وضوح بالا و عبور 99.9 درصد نور و رنگ از گلس؛
  • حرکت آسان انگشت و به جا نماندن اثر انگشت روی صفحه؛
  • عدم وجود حباب زیر گلس؛
  • دارای لایه اولئوفوبیک (oleophobic) در جلوگیری از خراش روی صفحه.

گلس نانو پلیمری چیست؟

در گلس های نانو، محافظ صفحه نانو از نوع پلیمری می باشد. این قابلیت پلیمری بودن گلس، به جهت وجود مولکول هایی متصل به هم، موجب شده است تا از شکسته شدن گلس در هنگام ضربات بسیار محکم جلوگیری کند. از طرفی این نوع گلس دارای ضخامت کم می باشد. به همین خاطر، در وضوح صفحه نمایش هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

چگونه گلس نانو را برداریم؟

همونطور که در پاسخ سوال گلس نانو پلیمر چیست؟ گفته ایم؛ نانو پلیمر از مولکول های به هم چسبیده تشکیل شده است و جدا سازی آن، توسط قطره مخصوصی انجام می شود. در ادامه روش قرار دادن و جداسازی گلس نانو از روی صفحه نمایش گوشی را به شما آموزش میدهیم.

قرار دادن گلس نانو روی صفحه:

با استفاده از یک دستمال و قطره چکان تعبیه شده در پکیج، شما می توانید به راحتی گلس خود را نصب کنید. به این صورت که، ابتدا به وسیله ی دستمال موجود در پکیج، صفحه ی نمایش گوشی را پاک نمایید. پس از آن، با استفاده از قطره چکان، چند قطره مایع گلس را روی صفحه چکانده و با دستمال خشک آن را تمیز نمایید(طبق دستور العمل داخل پکیج).

آیا گلس نانو از گلس شیشه ای بهتر است؟

جداسازی گلس نانو از صفحه:

پوشش قرار گرفته روی صفحه نمایش گوشی، پس از حدود دو سال به طور کامل از بین می رود و شما باید مجددا بر روی صفحه نمایش، گلس قرار دهید. اما اگر شما قصد دارید زودتر از این زمان، نسبت به جداسازی آن اقدام کنید؛ می توانید با استفاده از یک لاک پاک کن(استون) و پنبه، گلس نانو روی صفحه نمایش را از سطح آن جدا نمایید.

نانو گلس سرامیکی:

در ادامه پاسخ به سوال گلس نانو پلیمری چیست؟ باید به این نوع گلس نیز اشاره نماییم. گلس سرامیکی نسبت به گلس های شیشه ای دیرتر دچار لب پریدگی شده و لبه های آن به آسانی خراب نمی شوند. از دیگر مزایای آن انعطاف پذیری بالا، ضد ضربه، دارای ثبات رنگ و بدون آسیب باقی ماندن در حین ضربه می باشد.

نتیجه گیری:

از لوازم جانبی بسیار ضروری، گلس محافظ صفحه نمایش می باشد. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا، به پاسخ سوالات گلس نانو چیست؟ گلس نانو پلیمر چیست؟ گلس نانو بهتر است یا شیشه ای؟نانو گلس سرامیکی، عمر گلس نانو مایع چقدر است؟چگونه گلس نانو را برداریم؟ پرداخته ایم. همچنین، اگر شما تمایل به آگاهی از قیمت پلیمر را دارید، می توانید روی لینک ضربه بزنید.