مواد eva 28چیست: اتیلن وینیل استات یا EVA بوده که از ترکیب اتیلن و وینیل استات بوده که در پوشش صنعتی و لمینیت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کوپلیمر ها به دلیل نوع ساختار، بسیار انعطاف پذیر و شفاف بوده این امر موجب شده تا بتوان در صنعت فیلم استفاده نمود. EVA در 10 تا 15 درصد متشکل از مولی وینیل استات بوده و می توان در بسته بندی های غذایی به دلیل غیرسمی بودن نگهداری نمود. در ادامه ی این مطلب از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا به معرفی این ماده، مزیت و کاربردهای آن می پردازیم.

خواص فیزیکی EVA

ساختار این ماده به گونه ای است که موجب شده تا خواص فیزیکی بسیاری داشته باشد. خواص فیزیکی آن منجر به استفاده های گوناگون در صنعت شده است. از خواص فیزیکی این نوع ماده عبارت انداز:

 1. چگالی 0.926 تا 0.950
 2. استحکام کششی 0.05 تا 200
 3. ضریب انبساط حرارتی 160 تا 200
 4. حداکثر دمای استفاده مداوم 55 تا 65

مشخصات اتیلن وینیل استات

ویژگی و مزیت های استفاده از EVA چیست؟

همانطور که در قبل تر پرداختیم؛ ساختار آن موجب شده تا ویژگی و مزایایی داشته باشد. در ادامه ی این مبحث قصد داریم تا درباره ویژگی و مزایای آن بپردازیم. همراه ما باشید.

 • شفافیت بسیار بالا
 • وزن بسیار پایین
 • انعطاف پذیر بسیار بالا و لاستیکی بودن آن
 • مقاومت شیمیایی بسیار بالا در برابر اسید و باز های رقیق، روغن، گریس، هیدروکربن آلیفاتیک و غیره
 • هیدروکربن آروماتیک
 • ضریب اصطکاک بسیار بالا
 • دوام در برابر شکستگی
 • مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش
 • چسبندگی مذاب بسیار بالا
 • بدون بو یا بو کم
 • انعطاف بسیار بالا در دمای پایین

کاربرد مواد eva 28 چیست؟

نحوه استفاده و کاربرد اتیلن وینیل استات به دلیل دارا بودن ویژگی هایی بوده که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده با ترکیب با سایر ماده های شیمیایی موجب شده تا در حوزه گسترده تری بتوان آن را مورد استفاده قرار داد. کاربرد های مواد eva 28 از جمله: تولید لوله های منعطف، ساخت صفحه گردان گرامافون، تولید پستانک، لوله و شیلینگ، ساخت دستگیره، تولید لوازم ورزشی، ساخت کلاه ایمنی، تولید چسب، تولید تجهیزات پزشکی و ماهیگیری، کپسوله سازی خورشیدی، ساخت ورق فوم، ساخت انواع اسباب بازی و تولید انواع کفش می باشد.

خرید ایتلن وینیل استاتنحوه نگهداری مواد eva 28

اتیلن وینیل استات درواقع ماده ای بی خطر بوده که باید دور از نور مستقیم خورشید، آتش، جرقه، گرما، رطوبت و آلودگی محیطی نگهداری شود. محل نگهداری این ماده باید خشک و خنک بوده و تمامی تجهیزات ایمنی مناسب در آن محل در دسترس باشد.
دمای محل مورد نظر باید حداکثر 35 درجه سانتی گراد بوده و میزان رطوبت آن هم باید زیر 85 درصد باشد. در صورتی که موارد ذکر شده به طور کامل رعایت شود، طول عمر eva افزایش می یابد.

سخن نهایی درباره مواد eva 28

در این مطلب از فروشگاه آنلاین ایران کایسا به معرفی مواد eva 28، مزیت و کاربرد های آن پرداختیم. اتیلن وینیل استات یکی از مواد شیمیایی کاربردی بوده که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده خواص فیزیکی و شیمیایی بسیاری داشته که نشات گرفته از ساختار آن می باشد. همین امر موجب شده تا محبوبیت بسیاری داشته و بتوان در تولید محصولات گوناگون از آن استفاده نمود.