pbt ساده چیست : پلی بوتیلن ترفتالات یا pbt در واقع پلیمر مهندسی ترموپلاستیکی بوده که در تولید عایق های صنایع برقی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این ماده خاصیت نیمه شفاف داشته و در دسته پلی استرها به نام استر قرار می گیرد؛ و خصوصیاتی همانند سایر پلی استر های ترموپلاستیک دارد. قابل ذکر است که پلی بوتیلن ترفتالات در برابر حلال ها مقاومت داشته و به ندرت در حین شکل گیری تحلیل می رود. وزن مولکولی بسیار بالای این ماده شیمیایی موجب شده تا بسیار مقاوم و محکم بوده و از طیف رنگی سفید تا رنگ های بسیار تند تشکل شده است. در ادامه ی این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا قصد داریم تا درباره پلی بوتیلن ترفتالات، مزیت و قیمت مواد pbt بپردازیم. همراه ما باشید.

مزیت پلی بوتیلن ترفتالات چیست؟

در این بخش از مقاله ی pbt ساده قصد داریم تا درباره مزیت های بسیار مهم این ماده بپردازیم. از مهم ترین و شاخص ترین مزیت pbt، مقاومت بسیار بالا در برابر حلال ها بوده و میزان تحلیل بسیار پایین در حین شکل گیری دارد. علاوه بر این پلی بوتیلن ترفتالات از مقاومت الکتریکی بسیار بالا داشته و به دلیل تبدیل سریع به حالت کریستالی، به سادگی قالب گیری نمود. حداکثر دمای قابل ماده ذکر شده 150 درجه سانتی گراد بوده و نقطه ذوب آن نیز 225 درجه سانتی گراد نیز می باشد.
یکی از راهکارهایی برای افزایش مقاومت مکانیکی و گرمایی این مادخ، افزودن فیبر به آن بوده که منجر به تحمل pbt تا دمای بالاتر از حد ذکر شده خواهد شد. در ادامه ی این مبحث با سایر مزیت های ماده یاد شده آشنا می شوید. از مزیت های آن عبارت انداز:

  • مقاومت بسیار بالا در برابر آلودگی و لکه ها
  • مشخصات ماشینی مطلوب
  • قدرت بسیار بالا
  • سختی و سفتی بسیار بالا
  • نسبت مطلوب سفتی به وزن
  • مقاومت در برابر انواع تغییرات محیطی
  • مقاومت بالا در برابر ضربه
  • ثبات ابعادی رضایت بخش
  • عایق در برابر پرتوهای فرابنفش
  • عایق در برابر الکتریسته

قیمت پلی پروپیلن ترفتالات

کاربردهای پلی بوتیلن ترفتالات (pbt) چیست؟

Pbt در زندگی روزمره و در صنایع گوناگون اعم از: وسایل برقی، الکترونیک و قطعات خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. رزین پلی بوتیلن ترفتالات و ترکیب این دو ماده می تواند در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد. رزین پلی بوتیلن ترفتالات برای تولید فیبر های pbt و بخش های الکترونیکی، قطعات الکتریکی خودرو کاربرد بسیاری دارد. همچنین لوازم جانبی تلویزیون، پوشش و برس موتور نیز از دیگر کاربرد های ماده یاد شده می باشد. در صورتی که با افزودن ماده های دیگر و ایجاد ترکیباتی موجب بالا رفتن مقاومت آن شده و بنابراین می توان در کلید برق، ماسوره، دسته ها و سوکت ها استفاده شود.
از دیگر کاربرد های pbt ساده می توان به استفاده در قطعات باتری خودروهای الکتریکی اشاره نمود. به این صورت که مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد کاربردی موتور خودرو اعم از: بنزین، روغن، پاک کننده ها و محصولات مراقبت از خودرو، دارا می باشد. همچنین مقاومت قابل توجهی در برابر نوعی الکترولیت در باتری های لیتیومی دارا خواهد بود.

سخن نهایی درباره pbt ساده چیست!

در این مقاله از وبسایت ایران کایسا به توضیحی درباره pbt ساده چیست و مزیت های آن پرداختیم. پلی بوتیلن ترفتالات به دلیل نوع ساختاری که دارا می باشد، کاربرد بسیاری در زندگی روزمره و صنایع گوناگونی دارد. همچنین با ترکیب با سایر مواد شیمیایی به بهبود ویژگی های این ماده منجر شده که می توان در صنایع مختلف دیگر نیز استفاده نمود. همچنین در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، قصد خرید پلی بوتیلن ترفتالات دارید می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ایران کایسا اقدام نموده و این ماده را با بهترین کیفیت خریداری نمایید.

قیمت مواد PBT