سیلیکون رابر rtv در واقع نوعی کابل و روکش نسوز بوده که در دمای مختلف مقاومت چشمگیری از خود نشان می دهد. این محصول در حدود -60 تا +300 بدون واکنش پذیری محیطی، عملگرد خوبی داشته باشد. مواد سازنده سیلیکون رابر نوعی پلاستیک مدرن بوده که از ترکیب پلیمر مصنوعی معدنی با زنجیره پیوسته مونومرها و اکسیژن و هیدروکربن تولید شده است. در ادامه ی این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا قصد داریم تا شما را با سیلیکون رابرrtv، مزیت، انواع و کاربرد آن آشنا کنیم. در صورتی که تمایل به شناخت این محصول پر کاربرد دارید، همراه ما باشید.

انواع سیلیکون رابر

امروزه سیلیکون رابر بسیار متنوع بوده و هر نوع از آن خواص و مشخصات مختلفی دارا می باشد. از انواع سیلیکون رابر می توان به سیلیکون مایع، ژلی، الاستومر و رزینی نیز نام برد. سیلیکون مایع بیشتر در ساخت لوازم آرایشی، نوع ژلی آن در فرمولاسیون های موضعی جهت بهبود زخم و آب رسانی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سیلیکون الاستومر در صنعت تولید کابل و عایق بوده و نوع رزینی این محصول پوشش مقاوم در برابر عوامل جوی و محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد سیلیکون رابر rtv

همان طور که در ابتدای این مقاله به آن پرداختیم، این نوع سیلیکون انواع مختلفی داشته و هر نوع ویژگی و کاربردهایی دارا می باشد. این امر موجب شده تا امروزه بتوان به صورت گسترده از آن استفاده نمود. این محصول علاوه بر استفاده در عایق بندی، ایمنی طولانی مدت ایجاد کرده و به کاهش ضریب مصرف انرژی و مقاومت بالایی می انجامد. علاوه بر کاربرد در کابل، در صنعت دیگر مانند الکترونیک، مخابرات، بسته بندی و سایر صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا شما را با مزایای سیلیکون رابر آشنا کنیم. همراه وبسایت ایران کایسا باشید.

مزیت سیلیکون رابر

از مزایای سیلیکون رابر به دلیل نوع ساختار آن می توان به مواردی اعم از: مقاومت شیمیایی بالا، عدم تغییر در برابر ازن و خواص مکانیکی و الکتریکی خوب و آب گریز داشته و این مزایا دلیلی بر کاربرد آن در صنایع مختلف شده است. علاوه بر این، مزیت های دیگری همچون مقاوم در قالب درزگیر، اشعه ماورابنفش، هزینه به صرفه، طول عمر بالا و … دارد.

سیلیکون رابردلایل اهمیت استفاده از سیلیکون رابر RTV:

این نوع سیلیکون رابر برای ایمن سازی و پوشش خطوط فشار قوی مناسب بوده و در طولانی مدت از فرسایش گیره های اتصال کابل های برق جلوگیری به عمل می آورد. همچنین از دیگر دلایل اهمیت استفاده از این نوع محصول می توان به آب گریزی، پیشگیری از جریان نشستی در حالت ارتقا سطح کیفی ولتاژ تخلیه الکتریکی نیز اشاره نمود.

سخن نهایی

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا به معرفی سیلیکون رابر rtv، مزیت، کاربرد ودلایل اهمیت استفاده از این محصول پرداختیم. این نوع سیلیکون رابر به دلیل نوع ساختاری که دارد، موجب شده تا در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد. از مهم ترین مزیت سیلیکون رابر rtv عایق بندی و مقاومت بسیار بالای آن بوده که می توان با گذشت چندین سال از آن استفاده نمود. برای خرید این محصول و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان مجموعه ایران کایسا در تماس باشید.