پلی فنیلن سولفاید (PPS)

از گروه پلیمرهای مهندسی
 • مورد مصرف: سرپیچ ها و سوکت های الکتریکی و دیگر لوازم الکتریکی
 • خواص: بسیار محکم بوده و می تواند تا دماهای بسیار بالا مقاومت کند
 • موجود است.
PPS

مواد پی پی اس PPS چیست؟

پلی فنیلن سولفاید یا مواد پی پی اس pps چیست؟

پلی فنیلن سولفاید یا مواد پی پی اس pps یک نوع پلاستیک محکم و کاربردی است که توانایی مقاومت تا دماهای بالا را دارد. این ماده تا دمای تقریبا 300C° ذوب نمی شود و در برابر شعله نیز مقا.م و پایدار است. به این دسته از پلاستیک ها مانند هایمپک که عملکردهای مشابه دارند به گرمانرم های مهندسی شناخته شده اند.

این مواد نمونه ای از ترموپلاستیک است. پی پی اس (PPS) نوعی از پلیمر ارگانیک که تشکیل شده از حلقه های اروماتیک است. این حلقه ها از طریق سولفیدها با هم متصل می شوند. فیبرها و پارچه های به دست آمده ازطریق این پلیمر بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی و گرمایی هستند. بری ایجاد تحمل بالاتر در این عنصر می توان مواد پی پی اس pps را قالب گیری کرده و با چکش یا ماشین تغییرات داد. در این مقاله شما با کاربرد و نحوه فروش و قیمت مواد PPS در ایران کایسا آشنا می شوید.

پلی فنیل سولفاید مراحل تولید مواد پی پی اس pps

پی پی اس ماده پلیمری از طریق ترکیب با فرایند های مختلف مانند واکنش دهیدارسیون، واکنش حرارت زا، واکنش حذف سدیم کلراید و اعمال فشار در دمای بالا به وجود می آید. پلی فنیلن سولفید از طریق واکنش بسپارش تراکمی پارا دی کلروبنزین و سدیم هیدرو سولفید در حلال های قطبی و در دما و فشار بالا تولید می شود.

این پلیمر از طریق واکنش های بسپارشی به صورت یک ترکیب قالب گیری شده فرآوری می شود. بعد وارد واکنش های اصلاح و شبکه سازی گرمایی وارد می شود و در آخر انواع شاخه دار پلی فنیلن سولفید یا PPS را ایجاد می کند.

شیوه های فرآوری پلی فنیلن سولفاید

رزین های مواد پی پی اس pps که جز پلیمرهای بازی و تقویت شده با شیشه و مواد معدنی قابلیت کاربرد برای انواع قالب گیری های تزریقی، بادی اکستروژنی و روزن رانی استفاده می شود. این عنصر قابلیت تحمل دمای 300 تا 350 در جه سانتی گراد را دارد که انواع تقویت شده پلی فنیلن سولفاید از فرایند های دمایی به عنوان جلوگیری از فرسودگی استفاده می شود.

پیش از خشک سازی

مراحل انجام این مرحله در دمای 150 تا 160 C° در مدت زمان دو تا سه ساعته و در دمای 120 C° در مدت زمان 5 ساعته انجام می شود. این کار به دلیل جلوگیری از خروج قطعات اشک مانند در زمان تزریق ماده و بهبود بخشیدن قطعات قالب گیری شده انجام می گیرد.

قالب گیری تزریقی

در این مرحله دمای سیلندر بین 300 تا 320 C°، دمای قالب گیری بین 120 تا 160 C° برای ایجاد حالتی بلورین و فشار تزریقی بین 40 تا 70 Mpaمی باشد.

روزان رانی

در این مرحله خشک کردن در دمای 121 C° در مدت زمان 3 ساعته، دمای قالب گیری از 300 تا 310 C° و دمای ذوب در 290 C° اتفاق می افتد.

کاربرد پی پی اس PPSمصارف و کاربرد پلی فنیلن سولفید

پلی فنیلن سولفاید یا PPS یکی از مناسب ترین گزینه ها برای تولید محصولات متفاوت است. زیرا دارای فرایند ساده برای تولید و داشتن هزینه پایین آن است. در ادامه با توجه به عملکرد بالا و هزینه پایین انواع کاربردهای مواد پی پی اس pps را گفته ایم.

خودروسازی

در صنعت خودروسازی از این ماده به دلیل قابلیت بالای آن در جایگزینی با فلزات، ترموست و انواع پلاستیک ها کاربرد های فوق العاده ای دارد. از این ماده می توان در ساخت قطعاتی که در شرایطی مانند: دمای بالا، مایعات داخل خودرو و فشارهای مکانیکی قرار می گیرد استفاده می شود.

پلی فنیلن سولفاید یک ماده مقاوم در برابر نمک و بقیه مایعات داخل خودرو هستند. از این ماده به عنوان یک جایگزین شبک تر برای فلزات استفاده می شود. از این ماده برای ساهت قطعات داخلی و خارجی خودرو کمتر کاربرد دارد و از آن در بخش های داخل کاپوت و ساخت قطعات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. مصارف مواد پی پی اس pps در خودروسازی عبارتند از:

 • سیستم خنک کننده
 • سیستم تزریق سوخت
 • پروانه پمپ آب
 • نگهدارنده ترموستات
 • ترمز های الکتریکی
 • پوشش های محافظ چراغ های ماشین
 • کلیدها
 • و …

تولید وسایل خانگی

این ماده به دلیل داشتن ویژگی های مانند چگالی پایین، پایداری و مقاومت ابعادی ایده آل، پایداری در برابر ساییدگی و هیدرولیزه در ساخت وسایل خانگی مانند: وسایل گرم کننده، قطعه های تهویه هوا، دسته ماهی تابه مخصوص سرخ کردنی، توستر و … مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید محصولات پزشکی با پلی فنیلن سولفاید

این ماده از طریق ترکیب با انواع شیشه تقویت شده در تولید محصولات پزشکی مانند ابزارهای جراحی و قطعات دستگاهی کاربرد دارد. از این ماده به دلیل پایداری ابعادی بالا و مقاومت در برابر گرما در تجهیزات پزشکی استفاده می شود. فیبرهای پلی فنیلن سولفید  ( پی پی اس PPS )برای تولید لایه ها و الیاف پزشکی کاربرد دارد.

محصولات الکترونیکی و برقی

از این ماده برای تولید انواع قطعات مانند: هسته سیم پیچ و رابط، پوشش های الکترونیکی، کلید و رله، سوکت ها و درایو دسیک سخت مصرف می شود. این ماده به دلیل ویژگی های زیر در ساخت قطعات الکترونیکی و الکتریکی استفاده می شود.

 • مقاومت بالا در برابر حرارت
 • استحکام و پایداری ابعادی بالا
 • کاربرد بالا برای روش های لحیم کاری و جوش کاری
 • استحکام بالا و یکپارچگی مکانیکی برای سرهم بندی
 • شارش بالا و کاهش اندازه در فرایند قالب گیری دقیق رابط ها و سوکت ها
پلی فنیلن سولفاید

مواد پی پی اس pps

تولید محصولات صنعتی

از این ماده به طور موثر در حوزه مهندسی مکانیک استفاده می شود. پلی فنیلن سولفاید یک جایگزین عالی برای آلیاژهای آهن، ترموست ها و ترموپلاستیک است. همچنین پلیمر PPS دارای مقاومت شیمیایی بالا در به کارگیری در محیط های شیمیایی مهاجم را دارد. این ماده در حوزه محصولات صنعتی در موارد زیر کاربرد دارد:

 • تولید ترکیبات خارج از محیط قالب گیری تزریقی تقویت شده
 • تولید پوشش های نچسب و مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • تولید قطعات قالب گیری شده و تحت فشار مکانیکی و گرمایی بالا
 • تولید قطعات پمپ ها، شیر فلکه و لوله در زمینه ساخت و ساز ماشینی و مهندسی دقیق
 • تولید کمپرسورها، مخزن، رله و کلید های موتور، قطعات گردش آب داغ، هواکش و ترموستات ها در زمینه تجهیزات تهویه هوا و گرمادهی

فروش پلی فنیلن سولفاید یا مواد پی پی اس pps

اگر شما در یکی از شاخه های صنعت مشغول هستید بدون شک به پلی فنیلن سولفاید، نیاز پیدا می کنید. شما می توانید مرغوب ترین مواد پی پی اس PPS را از ایران کایسا خریداری کنید. این مجموعه انواع پلی فنیلن سولفید ساده و الیاف دار را به فروش می رساند. در ضمن قیمت مواد PPS در این مجموعه نسبت به رقبا ارزان تر است. از این رو شما بعد از مقایسه کیفیت و قیمت پلی فنیلن سولفید با دیگر رقبا می توانید مرغوب ترین pps را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

سوالات متداول

پی پی اس چیست؟

پلی فنیلن سولفید (PPS) یک نوع پلاستیک محکم و کاربردی است که توانایی مقاومت تا دماهای بالا را دارد. این ماده تا دمای تقریبا 300C° ذوب نمی شود و در برابر شعله نیز مقا.م و پایدار است.

پی پی اس در تولید محصولات پزشکی چه نقسی دارد؟

این ماده از طریق ترکیب با انواع شیشه تقویت شده در تولید محصولات پزشکی مانند ابزارهای جراحی و قطعات دستگاهی کاربرد دارد.

محصولات مرتبط