پلیمر ABS

از گروه پلیمرهای معمولی
 • مورد مصرف:در زمینه تولید بدنه یخچال، بدنه کامپیوتر، ساخت عایق برودتی و صنایع آبکاری
 • خواص: سفتی، قیمت پایین، ضربه‌پذیری بالا،ق رنگ‌پذیری و جوشکاری خوب
 • موجود است.
ABS

توضیحات:

خرید پلیمر ABS یا پلاستیک ABS می‌تواند برای صنایع خودروسازی، صنایع الکتریکی، وسایل خانگی، قطعات تزریقی مثل اسباب بازی کودکان و… مفید باشد؛ زیرا پلیمرهای ABS در صنایع گوناگونی کاربرد وسیعی دارد. در ضمن مناسب بودن قیمت مواد abs و مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و ضربه موجب محبوبیت این محصول شده است. این دسته از پلیمرها، یک پلیمر ترموپلاستیک و بی شکل هستند که معمولا برای کاربردهای قالب گیری تزریقی استفاده می‌شوند. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران کایسا که یکی از بهترین مراکز فروش مواد abs است برای شما درباره اینکه پلیمر ABS چیست و چه کاربردی دارد صحبت می‌کنیم و مطالبی درباره ویژگی‌ها و ساختار آن برای شما قرار می‌دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پلیمر ABS چیست؟

پلیمر ABS، یک ترپلیمر است که از 3 پلیمر یا به اصطلاح تخصصی از 3 مونومر آکریلونیتریل، بوتادین و استایرن تشکیل می شود. این ترکیب به دلیل عدم وجود مواد سرطان زا، هیچ گونه خطری برای افراد تولید نمی کند و یک ماده انعطاف پذیر و به شدت سبک است که در تولید بسیاری از محصولات در صنایع امروزی نقش زیادی دارد.

پلاستیک ABS از مقاومت زیادی در برابر ضربه و گرما برخوردار است و به همین دلیل یکی از محصولات پرکاربرد در تولید وسایل یا اجناس مختلف است. از این نوع پلاستیک در سیستم های درپاپ، تجهیزات ورزشی، قطعات خودرو، ساز های موسیقی و حتی ساختن اسباب بازی Lego و … استفاده می شود و فروش مواد abs برای صنایع ذکر شده بسیار محبوب است.

polymer abs همچنین در ساخت محافظ برای سوکت های دیواری یا محافظ برای ابزار قدرت کاربرد فراوان دارد. همانطور که ذکر شده بود این ماده سبک، بسیار قوی و محکم، عایق الکتریسیته و ضد ضربه و گرماست که این باعث شده این ماده به یکی از انواع محبوب پلاستیک تبدیل شود و طیف گسترده ای از کاربرد اکریلونیتریل بوتادین استایرن دارد. هزینه مناسب پلاستیک ABS نیز محبوبیت این ماده در بین تولید کنندگان را بسیار بالا برده است. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت مواد abs به فروشگاه اینترنتی ایران کایسا مراجعه کنید.

خواص مکانیکی ABS

مشخصات توضیحات
ازدیاد طول در نقطه شکستن 10 تا 50 درصد
ازدیاد طول در بازده 1.7 – 6٪
انعطاف پذیری ( مدول خمشی ) 1.6 – 2.4 گیگا پاسکال
سختی ( مدول خمشی ) 1.6 – 2.4 گیگا پاسکال
قدرت در شکست (کششی) 29.8 – 43 مگاپاسکال
استحکام در تسلیم (کششی) 29.6 – 48 مگاپاسکال
چقرمگی  200 – 215 J/m
چقرمگی در دمای پایین  20 – 160 J/m

مونومرهای پلیمر abs؛  پلاستیک ABS چیست؟

مونومر ها، اجزای کوچکتر تشکیل پلیمر ها هستند. یعنی که اگر پلیمر را یک مولکول در نظر بگیریم، مونومر ها اتم های آن هستند. در واقع مواد ABS این سه مونومر هستند. آکریلونیتریل، بوتادین و استایرن. آکریلونیتریل پلیمر ABS را در برابر حرارت و واکنش های شیمیایی مقاوم می کند. خواص آکریلونیتریل در مقاومت پلاستیک ABS بسیار تاثیر گذار است. بوتادین نیز در تقویت استحکام و توان پلیمر های abs و همچنین افزایش سفتی آن تاثیر دارد و در استایرن نیز انعطاف پذیری و شکل پذیری ورق abs را بالا می برد.

مونومر های بالا که با آنها اشاره شد، مواد پلاستیک ABS هستند که این محصول رو به یک محصول بسیار مقاوم و پرکاربرد تبدیل کرده است. هر کدام از این مونومر ها در ساخت پلیمر های دیگر نقش دارند اما مقدار زیادی از آنها در ساخت این پلیمر استفاده می شود تا بتوانند از آن در صنایع مختلف استفاده کنند. برای استعلام قیمت مواد abs می توانید به وبسایت ایران کایسا به عنوان معتبرترین مرکز فروش مواد abs مراجعه کرده و محصول خود را با مناسب ترین قیمت مواد ABS تهیه فرمایید.

ورق ABS چیست؟

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم ورق‌های ABS از 3 مونومر آکریلونیتریل، استایرن و بوتادین ساخته شده‌اند. در ادامه برای شما به توضیح هر یک از این مونومرها خواهیم پرداخت.

1) آکریلونیتریل:

آکریلونیتریل ماده‌ای شیمیایی با فرمول شیمیایی Ch2CHCN است که اغلب از روش سوهیو ساخته می‌شود. این ماده نقش مهمی در افزایش مقاومت ورق پلاستیکی  ABS دارد.

2) استایرن:

مونومر استایرن مایعی بی رنگ و با بویی است که تاثیر زیادی در انعطاف پذیری و شکل پذیری پلیمر ABS دارد. استایرن آخرین مونومر پلاستیک‌های ای بی اس است.

ورق ABS چیست؟

3) بوتادین:

بوتادین یکی دیگر از مونومرهای پلیمر ABS است که در تقویت استحکام و توان این پلیمر تاثیر به سزایی دارد.

چرا از ABS استفاده می شود؟

فروش مواد abs به دلیل ویژگی‌های دوام، پایداری ساختاری و مقاومت عالی در برابر خوردگی، ضربه، مواد شیمیایی و سایش، نسبت به گزینه های پیشرو در میان سایر مواد تولید پلاستیک بسیار رایج است. همچنین رنگ آمیزی بر روی ABS آسان است که تطبیق پذیری و ارزش آن را افزایش می دهد. افزایش هزینه مواد یک نگرانی فزاینده برای تولید کنندگان در بسیاری از صنایع است. پایین بودن قیمت مواد abs برای شرکت هایی که با بودجه عملیاتی محدود کار می کنند ایده آل است. قابلیت بازیافت ABS همچنین به کسب و کارها در صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

روش های تولید پلاستیک ای بی اس:

روش شماره 1: آلیاژسازی پلی استایرن، آکریلونیتریل و لاستیک استایرن-بوتادین یکی از روش های تولید پلیمر ABS است. در این روش مقداری لاستیک استایرن – بوتادین به پلی استایرن برای بهبود ضربه پذیری و مقداری آکریلونیتریل نیز برای پلیمریزه شدن اضافه می شود. امر پلیمریزه شدن به این کمک می کند که پلاستیک ABS تحت فشار انعطاف نشان دهد در حالی که سختی کافی برای نگه داشتن شکل خود را دارد.

روش شماره 2: در این روش استایرن و آکریلونیتریل را به پلی بوتادین اضافه می کنیم و سپس آن را تا 50 درجه سلسیوس حرارت می دهیم و بعد از آن نیز یک آغازگر به محلول آب اضافه میکنیم که فرایند پلیمریزاسیون انجام گیرد. حاصل این روش تولید پلیمر آکریلونیتریل – استیرن می باشد.

پلاستیک ABS

خواص پلیمر ABS

در ادامه این مطلب در مورد خواص مکانیکی abs گفته ایم، در ضمن به معایب آن نیز پرداخته ایم.

مزایا پلیمر ای بی اس ایران کایسا:

 • قابلیت آبکاری شدن پلیمر ABS
 • ثبات در ابعاد و اندازه ها
 • قابلیت شکل دادن با حرارت
 • فروش مواد abs در ایران کایسا بدون واسطه و آنلاین
 • قابلیت ماشین کاری خوب
 • سفتی بالا پلیمر ABS
 • جذب رطوبت
 • مناسب بودن قیمت ABS و مقرون به صرفه بودن قیمت مواد abs
 • ضربه پذیری بالا

معایب پلیمر ABS

 1. حساسیت به شعله
 2. تغییر رنگ پلاستیک ABS در مقابل اشعه خورشید
 3. کدر و مات بودن

بهترین نوع قطعه پلاستیک ای بی اس:

برای به دست آوردن بهترین ترکیب از پلیمر abs، فرایند تزریقی زیر باید صورت بگیرد:

 1. دمای قالب باید 170 درجه سانتیگراد، زمان تزریق باید 60 ثانیه، فشار تزریق باید 60 بار و زمان مکث نیز 10 ثانیه باشد که در طی این شرایط سخت ترین نوع پلاستیک ABS تولید شود که به آن ترموپلاستیک های آمورف گفته می شود.
 2. ترموپلاستیک های آمورف به طور کلی قابلیت جوش پذیری بهتری سایر ترموپلاستیک ها دارد.
 3. پلاستیک abs هم به عنوان ماده پرکننده (سیم جوش) و هم به عنوان جوش پذیر در این زمینه مطرح است و از این بابت از آن در روش های مختلفی مثل جوش مقاومتی، لیزری و صفحه داغ استفاده می شود. در ضمن قیمت مواد abs در نوع آمورف بالاتر از نوع معمولی آن است.

فروش مواد abs در فروشگاه اینترنتی ایران کایسا

قیمت مواد abs

امروزه قیمت مناسب برای خرید اجناس، یکی از مهم ترین معیار ها برای افراد جامعه در خرید کردن است. اگر شما قصد دارید تا مواد پلاستیک ABS را با قیمت عالی و مقرون به صرفه خریداری کنید؛ می توانید این کار را در وب سایت ایران کایسا با مناسب ترین قیمت پلیمر ABS انجام دهید. شما می توانید با خرید کردن از ایران کایسا، به طور زیادی در هزینه و زمان صرفه جویی کنید. همچنین برای اطلاع از نرخ مواد ای بی اس تبریز و قیمت مواد abs فروشگاه آنلاین ایران کایسا به عنوان معنبر ترین مرجع فروش مواد abs می باشد.

کاربرد اکریلونیتریل بوتادین استایرن:

 • ساختن مدل های نمونه اولیه
 • اجزای بدنه و نگه دارنده
 • اجزای ماشین
 • جوشکاری
 • غلطک ها
 • محفظه ها و پوشش ها.

مواد abs

پیشرفت پلاستیک ABS

توفیق های اجباری و موفقیت بزرگ پلاستیک ABS در صنایع مختلف، باعث تولید پلاستیک MBS شد. این محصول نسخه بهبود یافته پلیمر ABS است و برعکس پلاستیک abs شفافیت بالا دارد و مقاومت بهتری در برابر اشعه خورشید از خود نشان می دهد و کیفیت بیشتری نسبت به پلیمر ABS دارد. پیشرفت این محصول تا جای بوده است که وارد صنعت مبلمان و چوب شده است. شاید شما در هنگام خرید مصنوعات این دسته با سوال چوب ABS چیست؟ روبرو شوید. لازم به ذکر است این نوع چوب یکی از نمونه محصولات این پلیمر است. همچنین ممکن است بپرسید که ورق abs چیست، از ورق آن در صنایع گوناگون استفاده می کنند. قیمت مواد abs در نوع توسعه یافته آن بیشتر از مدل معمولی آن است.

کدام پتروشیمی های تولید کننده ABS در ایران است؟

پلاستیک ABS  در پتروشیمی های تبریز و قائد بصیر تولید می شود. این پلیمر در 50 گرید مختلف مثل گرید های معمولی، ضد شعله، قابل آبکاری، مقاوم در برابر گرما یا گرید های دیگر تولید می شوند و شما می توانید بدون هیچ واسطه ای و با بهترین قیمت مواد abs، انواع گرید های abs را از ایران کایسا به عنوان مرکز فروش مواد abs خریداری کنید.

انواع پلیمر ای بی اس (ABS):

پلاستیک‌های ABS از لحاظ رنگشان به دو دسته شیری و سیاه تقسیم می‌شوند. از انواع پلیمرهای ABS در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. برای بسته بندی مواد غذایی می‌توان از دو نوع پلاستیک‌های ABS استفاده کرد.

خرید پلیمر ABS از ایران کایسا

خرید پلیمر ABS از ایران کایسا:

 1. خرید مطمئن و امن : خرید و فروش مواد abs بدون واسطه تمام این مواد اولیه خیال شما را از هزینه های بی مورد و صرفه جویی در زمان راحت می کند.
 2. تضمین کیفیت: کارشناسان گروه کایسا با توجه به دانش و تجربه کاری خود در طی سالیان متمادی بهترین و مناسب ترین قیمت مواد abs موجود در بازار را برای شما تولید کنندگان عزیز در نظر می گیرند.
 3. قیمت رقابتی و به روز : شما می توانید برای استعلام قیمت پلاستیک ABS روزانه و در هر زمانی که خواستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 4. مشاوره رایگان: اگر هم در تامین نیاز خود مشکلی یا ابهامی برایتان پیش آمده می توانید به طور رایگان تمامی مشاوره های لازم را از ما دریافت کنید و خرید پلیمر ABS را به راحتی انجام دهید.

مرکز فروش مواد abs

به علت افزایش مصرف پلاستیک های ای بی اس، خرید و فروش مواد abs در مراکز معتبر بسیار حائز اهمیت می‌باشد. پلیمرهای ABS در ساخت انواع کالاهای مصرفی و صنعتی و قطعات الکترونیکی کاربرد دارد. شما می توانید برای خرید پلیمر ABS و استعلام قیمت مواد abs با فروشگاه اینترنتی ایران کایسا همراه باشید.

سوالات متداول

 • پلاستیک ABS چیست؟

پلیمر ABS، یک ترپلیمر است که از 3 پلیمر آکریلونیتریل، بوتادین و استایرن تشکیل شده است.

 • مزایای پلیمر ABS چیست؟

قابلیت آبکاری، قابلیت شکل دادن با حرارت، سفتی بالا و … .

 • کاربرد مواد ABS چیست؟

ساخت اجزای ماشین، جوشکاری، غلطک ها، پوشش ها و … .

 


پلیمر ABS

این نوع پلیمر در انواع: ساده و مقاوم در برابر حرارت آماده ثبت سفارش است.

محصولات مرتبط