پودر تفلون

از گروه پلیمرهای فوق مهندسی
 • مورد مصرف: انواع صنایع و مواد شیمیایی و صنعتی
 • سفارش: پودر تفلون با دانه بندی و بسته بندی های مختلف موجود است.
 • موجود است.
پودرتفلون ptfe

خرید پودر تفلون: امروزه کمتر پیش می آید که کسی نام تفلون را نشنیده باشد. تفلون یک نوع پلیمر بسیار کاربردی و با کیفیت است که امروزه به یکی از شناخته شده ترین انواع پلیمر در جهان تبدیل شده است. دیگر تقریبا همه ما درباره تفلون، ویژگی ها یا کاربرد های آن چیز هایی را می دانیم اما امروز در این مطلب در وب سایت ایران کایسا تلاش داریم تا شما را به طور کامل با تفلون، تاریخچه کشف و استفاده از آن، انواع مختلفش، خواص، ویژگی ها و کاربرد های تفلون و اطلاعاتی از این دست؛ دانش شما را درباره این پلیمر بی نظیر زیاد کنیم.

 

تفلون چیست؟

پلی تترافلوئورواتیلن یا به اصطلاح شناخته شده تر تفلون که به اختصار به آن PTFE نیز گفته می شود، یک فلوئورپلیمر مصنوعی یا سنتتیک است که توسط فرمول شیمیایی تترافلوئورواتیلن ساخته می شود و کاربرد های بسیار فراوانی دارد. این ماده که متعلق به شرکت Chemours است؛ با نام تجاری Syncolon نیزشناخته می شود که متعلق به شرکت Synco Chemical Corporation است. به نوع خاصی از این ماده تفلون بکر (Virgin Teflon) می گویند. این یعنی که تفلون اصل است و هیچ مواد بازیافتی در تولید آن استفاده نشده است زیرا برای تولید تفلون گاهی و برای درصد بسیار پایینی از مواد بازیافتی استفاده می شود تا به طبیعت نیز آسیب جدی وارد نشود. تفلون بکر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و در صنایع داروسازی یا غذایی از آن استفاده زیادی می شود. فرمول شیمیایی تفلون نیز در تصویر پایین آورده شده.

تاریخچه PTFE؛ کشف تفلون بر اثر یک اتفاق!!

کشف پلیمر PTFE یا تفلون برخلاف دیگر پلیمرها، بر حسب یک اتفاق ساده رقم خورد. داستان اختراع یا اکتشاف تفلون به این شکل بود که در سال 1938 در ایالت نیوجرسی، یک آزمایشگاه شروع به کار کرد. یکی از شیمی دان های این آزمایشگاه روی پلانکت «Roy J. Plunkett» بود که در حال تحقیق روی گاز های سرد کننده یخچال بود. در یکی از روز های کاری، مشکلی پیش می آید که همه شیمی دان ها مجبور به ترک محل کار خود می شوند. وقتی روی پلانکت به همراه چند همکارش روز بعد به آزمایشگاه بر میگردند و سراغ محفظه می روند و آن را باز می کنند، متوجه می شوند که اتفاقی افتاده است. آنها فکر می کردند که محفظه پر از گاز خواهد بود اما متوجه شدند که گاز، به صورت خود به خود، به یک ماده پلیمری سفید رنگ و پودری تبدیل شده است. این سرآغاز پیدایش ایده ای بود که در نهایت، به ساخت و عرضه تفلون منجر شد. بهترین توصیف را از کشف و اختراع تفلون، خود مخترع آن دارد. پلانکت در این باره می گوید:« صبح روز 6 آوریل 1938، دستیارم جک یکی از سیلندر های TFE را که روز گذشته از آن استفاده کرده بودیم را انتخاب و آماده کار کرده بود. اما وقتی دریچه را باز می کند، اتفاقی نمی افتد. او پس از این اتفاق با من تماس گرفت و پرسید که آیا دیروز تمام گاز TFE را در روز قبل استفاده کردیم یا نه و من به او گفتم که نه بخشی از گاز در سیلندر باقی ماند. سپس به آزمایشگاه رفتم و دوتایی سیلندر را چک کردیم و به جای گاز با پودری سفید رنگ مواجه شدیم. پلانکت پس از آن به آزمایش روی این پلیمر پرداخت و ویژگی های آن را یکی یکی کشف کرد که به تولید ماده پلی تترا فلوئورو اتیلن یا PTFE در سطح زیاد منجر شد.

 

انواع مختلف تفلون

 • PTFE خالص
 • PTFE الیاف شیشه 15 %
 • PTFE برنز 40%
 • PTFE برنز 25%
 • PTFE کربن 25%
 • PTFE گرافیت 15%
 • PTFE کربوگرافیت 35%
 • پکینگ
 • سایر تفلون های تقویت شده

 

فروش اینترنتی پلی تترا فلوئورو اتیلن

اگر شما در تولید محصولات مختلف در کارخانه خود نیاز به پودر تفلون دارید و می خواهید که آن را با قیمت مناسب و به صورت آنلاین خریداری کنید و در پول پرداختی و زمان صرفه جویی بسیار بکنید، می توانید خرید خود را در فروشگاه تخصصی پلاستیک و پلیمر ایران کایسا انجام دهید و تفلون هایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را بخرید.

 

خواص تفلون صنعتی PTFE

خواص فیزیکی و شیمیایی PTFE به 5 دسته تقسیم می شوند. خواص حرارتی، خواص فیزیکی و مکانیکی، خواص الکتریکی، رفتار در برابر عوامل بیرونی و خواص سطحی. این خاصیت ها در این ماده پلیمری، تفلون را به یکی از خواستنی ترین مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف تبدیل کرده است.

 

ویژگی های تفلون

 1. مقاومت شیمیایی بالا: تفلون PTFE مقاومت بالایی در برابر اسید ها و باز ها دارد و در ساخت قطعات نفت و گاز و پتروشیمی استفاده می شود.
 2. اصطکاک پایین: همیشه به محض اینکه صحبت از مقاومت بالا در برابر سایش می شود، اولین گزینه در ذهن افراد، تفلون است.
 3. سطح نچسب: امروزه در همه منازل یک ماهیتابه نچسب از جنس تفلون وجود دارد و همه ما با مزایای آن آشنا هستیم.
 4. مقاوم نسبت به اشعه UV: این پلیمر در برابر اشعه UV بسیار مقاوم است.
 5. عدم حساسیت به رطوبت: شما می توانید از تفلون به راحتی در محیط های مرطوب استفاده کنید و نگران خراب شدن آن نباشید.
 6. مقاومت دی الکتریک بالا: PTFE همچنین در برابر الکتریسیته و برق بسیار مقاوم است و عایق مناسبی است که کاربرد این محصول را در صنایع الکتریکی و الکترونیکی افزایش می دهد.
 7. ترکیب با تقویت کننده های گوناگون: امروزه خیلی راحت می توان تفلون را با مواد تقویت دهنده ترکیب کرده و به محصولات به مراتب با کیفیت تری دست پیدا کرد.
 8. تحمل حرارتی بالا: پلی تترا فلوئورو اتیلن دارای تحمل حرارتی 200 تا 260 درجه سانتی گراد است.
 9. غیر سمی بودن: این ماده اصلا سمی نیست که همین موضوع باعث کاربرد زیاد آن در صنایع غذایی و داروسازی است.

 

قیمت تفلون

برای کارخانه ها و تولیدی هایی که برای تولید محصولات خود به تفلون یا پورد تفلون نیاز دارند؛ یکی از معیار های مهم در خرید برایشان قیمت تفلون است زیرا تولید آنها باید برایشان به صرفه باشد تا بتوانند محصولات خود را با قیمتی مناسب تر در بازار عرضه کنند. شما می توانید در سایت ایران کایسا، شما می توانید بروز ترین قمیت تفلون را چک کرده و در صورت نیاز از همین سایت با بهترین و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

 

کاربرد ها پلیمر PTFE

صنعت غذا و نوشیدنی

از پلاستیک های فوق مهندسی تفلون در صنعت غذا و نوشیدنی استفاده می شود. بسیاری از قسمت ها و دستگاه های مختلف در خطوط تولید کارخانجات مثل گاید زنجیر، نوار مقاله، حمل کننده های بطری ها و قوطی ها، غلطک یا بقیه دستگاه ها و قسمت ها از تفبون ساخته می شوند و در خود پلاستیک برخی از محصولات نیز از تفلون استفاده می شود و در این صنعت کاربرد فراوان دارد.

صنعت فولاد

در صنعت فولاد از PTFE در تولید انواع یاطاقان، چرخ دنده، قطعات نورد آلومینیوم،بالت یا … استفاده می شوند.

صنعت نفت و گاز

همانطور که گفته شد این پلیمر از مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد و واکنش های شیمیایی برخوردار است و همین باعث می شود که تفلون یا پودر تفلون در این صنعت نیز کاربرد فراوان داشته باشد.

صنعت خودروسازی

انواع پلیمر های مختلف در این صنعت کاربرد دارند؛ پلیمر هایی مانند پلی یوراتان، PEEK ها یا ترکیبات اکستروژن. از PolyTetraFluoroEthylene به دلیل ضریب اصطکاک پایین، مقاومت شیمیایی و مقاومت حرارتی و خواص خوب مکانیکی در تولید رینگ ها و انژکتور ها استفاده می شود.

صنعت هوافضا

لوله های PTFE به دلیل غیر اشتعال بودن و پایین بودن ضریب اصطکاک و تحمل درجه بالای حرارت و فشار در ساخت محصولات مربوط به صنعت هوافضا مانند لوله های لباس فضانوردان به کار می رود.

صنعت الکترونیک

بدلیل اینکه تفلون مقاومت دی الکتریک بالایی دارد و عایق الکتریکی خوبی است، از آن در تولیدات مختلف صنعت الکترونیک استفاده می شود.

 

لوله های تفلونی

لوله های تفلونی یکی از محصولاتی است که به وسیله پلیمر PTFE ساخته می شود که در انواع و اقسام صنایع مختلف کاربرد دارند و یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین محصولات تفلونی هستند. این لوله ها دارای خواصی همچون اصطکاک پایین، تحمل حرارت تا 260 درجه، مقاومت در برابر اسید و باز و ضربه پذیری بالای آن است که دلیلی بر محبوبیت و کیفیت بالای این محصول است.

 

خرید پودر تفلون ارزان و مطمئن از ایران کایسا

اگر شما یک کارخانه دارید و برای تولید محصولات خود می خواهید از پلی تترافلوئورو اتیلن یا پودر تفلون استفاده کنید؛ می توانید بهترین پودر تفلون را با بالا ترین کیفیت از فروشگاه آنلاین ایران کایسا تهیه و خریداری کنید. خرید شما در ایران کایسا بدون واسطه و سریع انجام می گیرد و شما می توانید با خیال راحت از صرفه جویی در قیمت و زمان خرید خود را انجام دهید. کارشناسان گروه کایسا با توجه به دانش و تجربه کاری خود، بهترین محصولات را برای شما در نظر می گیرند و کیفیت آنها تضمینی است. شما همچنین می توانید در صورت ابهام یا وجود مشکل نیز از مشاوره رایگان ایران کایسا استفاده کنید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا مشکل خود را برطرف کنید.

محصولات مرتبط