توضیحات:

پلیمر های فوق مهندسی دارای یکی از شاخه های انواع پلیمر است که بیشتر از نوع ترموپلاستیک هستند؛ یعنی با نرم شدن و ذوب شدن توسط گرما باز به حالت سختی اولیه خود باز می گردند. در ادامه از سایت ایران کایسا در مورد معرفی دو نمنه از آن صحبت می کنیم. همچنین شما می توانید برای خرید پلیمرهای فوق مهندسی به صورت اینترنتی به سایت ایران کایسا مراجعه کنید.

پلی اتراتر کتون (PEEK)

این پلیمر با هدف ایجاد عملکرد بالا در کابل ها، سیم کشی ها و لوله های هیدرولیک بجای اتصالات P ایجاد شد. از کاربردهای فوق پیشرفته این نوع از پلیمرهای فوق مهندسی می توان به استفاده آن در قطعات هواپیمایی بویینگ 787 اشاره کرد. از پلی اتراتر کتون اتصالات سبک تر و مستحکم تر به دست می آید.

محصول پیشنهادی: پلی استایرن

از مشخصات ویژگی این محصول می توان به مقامت دمایی بالا، مقاومت سایشی مناسب، مقاومت آب کافتی بالا، خلوص بالا، مقاومت پرتوافشانی مناسب و … اشاره کرد.

پودر تفلون (PTFE)

پلی تترافلورواتیلن که بنام تجاری تفلون 4 شناخته می شود دارای ذوب 327 درجه سانتی گراد و مقاومت دمایی بالا است. این محصول از لحاظ شیمیایی از خنثی ترین مواد بعد از شیشه، فلزات دیرگذار مانند تانتالم است. از معایب این نمونه می توان به خستگی ناشی از سیکل های حرارتی به دلیل تکرار انبساط و انقباض در یک مدت زمان بیش از محدوده دمایی گفته شده است.

محصول پیشنهادی: پلی بوتیلن ترفتالات

به دلیل تخلخل در آن ها از دلایل زوال فلورکربن ها جذب مواد شیمیایی و ایجاد واکنش با اجزای دیگر در ترموپلاستیک است. در این زمان دفرمه به وجود می آید و سطح دارای حباب می شود. لازم به ذکر است هیچ گاه از محدوده دمایی خود نباید بالاتر برود.

انواع پلیمرهای فوق مهندسی

از طریق لینک زیر میتوانید انواع پلیمرها فوق مهندسی را بررسی کنید.
peek
PTFE