قیمت مواد پتروشیمی : امروزه پتروشیمی به دلیل تامین نیازهای مصرفی زیاد از انسان به عنوان سومین صنعت جهان معروف است. این صنعت محصولات شیمیایی زیادی را از مواد خام مانند گاز و نفت تولید می کنند. البته لازم به ذکر است از آن جایی که کیفیت این ماده تولیدی در ایران بالاست به عنوان یک تجارت سودآور برای ایران تلقی می شود.

در این مقاله از سایت ایران کایسا شما را با قیمت مواد پتروشیمی pp، امروز، در بورس کالا، نایلون، پلی اتیلن آشنا می کنیم. پس شما به عنوان یکی از افراد فعال در حوزه صنعت که به مواد پتروشیمی گوناگونی نیاز دارید می توانید برای اطلاع از قیمت روز مواد پتروشیمی در بازار امروز و لیست قیمت محصولات پتروشیمی های ایران با ما همراه باشید.

مواد پتروشیمی چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی مواد اولیه پتروشیمی نوعی از محصولات شیمیایی است که به دلیل تغییر شکل نفت و گاز به دست می آید. در ادامه شما را انواع و کاربرد هر کدام از آن ها اشنا می کنیم.

گازها

این دسته برای تولید متانول و آمونیاک مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که آمونیاک در تهیه کودهای شیمیایی نقش مهمی دارد.

اولفین ها

این گروه شامل اتان، بوتادن، پروپان و بوتادین می شود. اتیلن و پروپیلن برای ساخت محصولات پلاستیکی و بوتادین برای ساخت لاستیک است.

آروماتیک ها

این دسته شامل تولوئن، زایلن و بنزن می باشد. از بنزن برای تهیه مواد شوینده و از تولوئن برای ساخت پلی اورتان استفاده می شود.

عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت مواد پتروشیمی

به طور کلی پلیمرهای مهندسی به خاطر کاربردهای فوق العاده اش نسبت به بقیه پلیمرها دارای قیمت بالاتری است و دارای ارزش افزوده بیشتری است. قیمت روز مواد پتروشیمی در بازار امروز و در بورس براساس بازار مصرفی، تنوع و پیچیدگی های فرآورده های تولیدی تعیین می شود. در ادامه عوامل موثر بر لیست قیمت مواد پتروشیمی های ایران را برای شما آورده ایم.

  • نوسانات قیمت نفت خام
  • میزان رقابت برای خرید مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا
  • نوسانات و تغییرات نرخ ارز
  • تغییرات میزان مصرف پلاستیک

مراحل تعیین قیمت مواد پتروشیمی در بورس

قبل از خرید این مواد بهتر است که شما با نحوه قیمت گذاری مواد پتروشیمی آشنا شوید. به طور کلی مراحل قیمت گذاری شامل موارد زیر است:

  1. به طور کلی در روز یکشنبه هر هفته نرخ جهانی و قیمت روز مواد پتروشیمی و قیمت مواد 0035 براساس دلار اعلام می شود.
  2. بعد از تعیین قیمت مواد پتروشیمی پلی اتیلن، پت، abs و …  در روزهای دوشنبه و سه شنبه محصولات به بازار عرضه می شوند و خریداران با داشتن کد بهین یاب می توانند آن را خریداری کنید.
  3. کالاهای که در بورس کالا رقابتی برای آن ها وجود ندارد، خریداران می توانند آن را بدون کد و سهمیه بهین یاب خریداری کنند.

قیمت روز مواد پتروشیمیعوامل موثر بر تعیین قیمت مواد اولیه تولید نایلون

به طور کلی مواد اولیه پلاستیک برای تولید وسایل بی شماری مانند صنایع بسته بندی مواد غذایی، تجهیزات الکترونیکی، اتصالات منزل، عایق حرارتی و … مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو  قیمت مواد پتروشیمی نایلون و مواد اولیه پلاستیک براساس نوع و پتروشیمی تولید کننده آن از طریف شرکت پتروشیمی اعلام می شود. به طور کلی مواد اولیه پلاستیک در پنج دسته پلی پروپیلن، پلی اتیلن، پلی استایرن، پلی اتیلن ترفتالات و پلاستیک مهندسی تقسیم بندی می شوند.

خرید و قیمت مواد پتروشیمی در بازار

محصولات و مواد پتروشیمی یک صنعت همه کاره و سودآور است که از نفت و گاز طبیعی به دست می آید. این مواد بخش مهمی از صنایع شیمیایی و پلیمری است و از آن برای تولید محصولات متفاوت که مردم روزانه آن را مصرف می کنند، استفاده می کنند.

شما برای خرید و اطلاع از قیمت مواد پتروشیمی پلی اتیلن، abs، پت، در بورس کالا، نایلون و f7000 می توانید به سایت پلیمر ایران کایسا مراجعه کنید. شما از طریق این مجموعه و ارتباط با کارشناسان آن می توانید با قیمت روز مواد پتروشیمی در بازار امروز و قیمت مواد اولیه تولید نایلون مطلع شوید.

سوالات متداول

  • مواد پتروشیمی شامل چه نوع موادی می باشد؟

این نوع مواد شامل انواع گازها، اولفین ها و آروماتیک هاست.

  • چه عواملی بر قیمت روز مواد پتروشیمی تاثیرگذار است؟

میزان مصرف پلاستیک، نوسانات نرخ ارز و نفت خام و میزان رقابت برای خرید مواد اولیه پتروشیمی در قیمت مواد پتروشیمی تاثیرگذار است.

  • قیمت روز مواد پتروشیمی در بازار آزاد چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت مواد اولیه پتروشیمی کلیک کنید.